Kız arkadaşım gerçekten beni seviyor mu?

Kadınların hangisi şüpheci değildir? “Sevgilim aslında de bana aşık mı?” Öte yandan, erkekler de hep aşklarını anlatamamaktan yakınmaz mı? Ben sana hayran, sen cama tırman! Bu işin bir kolayı olmalı. O durumda yeni sevgilinizin size aslında aşık olduğunu gösteren en büyük işaretleri alçakta sıralıyorum.

Size Saygı Gösteriyor. Eğer bir erkek aşıksa, karşısındaki kadına kesinlikle saygı gösterir, onun hayatındaki detaylara özenlidir. Davranışları, düşünceleri… Saygısızlık etmemek amacıyla aslında çaba gösteriyordur. Eğer erkek arkadaşınız, sevgiliniz, kocanız, sizin fikirlerinize değer veriyorsa, karakterinize ait özelliklerinizden iltifatla bahsediyorsa, başarılarınızı kutluyorsa, size aşık demektir. Hatta en garip huylarınıza dahi sempatiyle yaklaşır. Örneğin kendisi sevmese dahi, sizin hastası olduğunuz çikolatadan kesinlikle evde olmasını sağlar.

Her Zaman aklındasınız. Gün içersinde size komik mesajlar atıyor mu? Ya da aranızda hatırası olan bir şarkıyı paylaşıyor. Bunun anlamı, siz aklına düşüyorsunuz ve kuşkusuz kendisini de size hatırlatıyor bir şekilde. Bir gün evvel merak ettiğiniz bir konuyu, ertesi gün araştırılmış ve yanıtlanmış olarak bulabilirsiniz. İşi ne kadar yoğun olursa olsun… Erkeğinizin kalbinde yeriniz ne kadar sağlamsa, gün içersinde sizi düşünmeye, düşündüğünü söylemeye de o kadar istekli olur.

Konulara Uzlaşmacı Yaklaşıyor. Aşk, bir erkeğin dahi kalbini yumuşatabilir. Her vakit da haklı olmak gerekmiyor canım! Eğer erkek arkadaşınız normalde inatlaşacağı bir mevzu ile ilgili daha uzlaşmacı tavırlar sergiliyorsa, bilin ki size aslında aşık. Dikkat edin; müthiş sinema eleştirmeni olan sevgiliniz, bu sefer gideceğiniz sinema filmine sizin karar vermenizi onayladı mı? Tamamdır. Demek ki mantığı yerine, kalbinin sesini dinlemeye başladı. Bencil olmamaya başladığı zaman, size aslında de aşık olduğuna inanabilirsiniz.  Arkadaşlarının Yanında Size Sarılıyor.  Çoğu erkek, baş kafaya kaldığında elinden geleni ardına koymazken, her ne hikmetse, topluluk içersinde kız arkadaşına dokunmaktan pek hoşlanmaz. Ayıbını, günahını bir tarafa bırakacak olursak; genel olarak bir erkek, beraber olduğunuzu alenen sergilemekten pek de hoşlanmayabilir. Ne vakit ki topluluk içersinde kolunu omzunuza attı; o vakit birlikteliğinizi bundan sonra dünyaya  gururla bildiriyor demektir. Bu hareket aynı vakitte kadınını sahiplenen bir erkeğin tipik davranışlarından biridir. Aşkın bir başka sendromu de, ucunda seks menfaati olmadan da sergileyebildiği küçük sarılışlar ve dokunuşlar. Sizin İçin Hayatınızı Kolaylaştırmak İstiyor Kadınlar erkeklerdeki “Bana bırak, ben hallederim” yaklaşımını her vakit kabul etmeyebiliyor. Ama unutmayın, şayet erkek arkadaşınız sizin amacıyla kötü geride bıraktığımız bir günün sonrasında, rahatlayabilmeniz ve hem de yardımcı olmak adına sorunlarınızı dinleyip, çözme gayretine girdiyse, bu size aslında değer sağlıyor manasına gelir. Hem duygusal olarak hem de ismen “yanındayım” mesajından daha mükemmel ne olabilir ki? “Seni seviyorum” demenin en ince ayrıntılarından bir tanesidir bu. Bir gülümsemeniz ona dünyaları verecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here