Mantar hastalığının tedavisi

Mantar ve sedef hastalıkları; ülkemizde süregelen olarak görülen cilt rahatsızlıkları arasında mühim bir yere sahiptir. Yapılan istatistiki çalışmalar; ülkemizin her kesiminde ve her coğrafi şartta mantar ve sedef hastalığı oluşumuna rastlandığını ve bu hastalığın hem baylarda hem de bayanlarda görüldüğünü meydana koymaktadır. Fakat bayanların derileri daha titiz ve narin bir yapıda oldukları amacıyla bayanların mantar ve sedef hastalıklarına yakalanma riskleri daha fazladır.

Mantar Hastalığı ve Tedavisi Mantar hastalıkları genelde cilt temizliğine ilgi edilmemesi ya da daimi olarak ayakkabı ile durulması neticesinde meydana çıkmaktadır. Bu yönden bakıldığında mantar hastalığı bünyesel bir rahatsızlıktan ziyade dış etmenler nedeniyle meydana gelen bir enfeksiyon olarak da adlandırılabilir. Mantar hastalığı, çalışma süreci süresince ayakta olan ve ayakkabılarını hiç çıkarma talihi olmayan çalışanlarda daha sık gözlemlenmektedir.     Muayenehanemizde mantar hastalıkları tedavisi amacıyla netice verici tedavi süreçleri uygulanmaktadır.

Hastalığa yakalanan bireylere mantar tedavisi amacıyla tavsiye ettiğimiz en mühim olgu ise başta ayak olmak üzere bütün cildimizin bakım ve temizliğine azami ölçüde ilgi edilmesidir. Hem de yıkadığımız cildimizi kesinlikle kurulamamız gerekmektedir. Mesela ıslak kalan bir ayağa giyilen ayakkabı mantar enfeksiyonuna çağrı çıkaran en büyük faktörlerden biridir. Merkezimiz mantar tedavisi bölümünde bilgilendirici eğitim çalışmalarına devam etmektedir.      Sedef Hastalığı ve Tedavisi     Sedef hastalığı ise mantar hastalığının aksine fiziksel dış etmenler yerine bünyesel etmenlerden ortaya gelmektedir. Hem de gerilim ve üzüntü de sedef hastalığının yayılmasında ana etken konumundadır. Muayenehanemizde tıpkı mantar hastalığı gibi sedef tedavisi de gerçekleştirilmektedir. Psikolojik olarak da bireyleri etkileyen sedef tedavisi beslenmeden hayat tipine kadar pek çok alanda farklılık gerçeklştirmeyi gerektirmektedir.

Dermatoloji merkezimiz sedef hastalığı tedavisi amacıyla bireylere gerilimden ve üzüntüden uzak bir hayat tavsiye etmektedir. Merkezimizde verdiğimiz tedavi yöntemlerine ek olarak beslenme alışkanlıklarınıza da ilgi ettiğinizde sedef hastalığının olumsuz tesirlerini ortadan kaldırabilirsiniz. Dermatoloji bölümünde hizmet veren sıhhat merkezimiz ülkemizin önde gelen saygın sıhhat merkezleri arasında yer almakta ve her gün onlarca hastaya tedavi hizmeti sunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here