Sigarayı bırakmanın formülü ?
Sigarayı nasıl bırakırım ?
Sigarayı bırakmak için ne yapmam gerekir ?

Sigarayı bırakmak istiyorum diyenlerdenseniz bu makaleyi okuyarak sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olursunuz.

Asıl konumuz Sigarayı nasıl bırakırız? Önce nasıl alıştığımızı hatırlayalım. Çoğumuz arkadaş çevresinde veya aile bireylerinden birinden görerek sigaraya özenmeyle başlar. Daha sonra sigara kullanarak sigaraya bağımlı hale geliriz. Peki sigarayı nasıl bırakacağız?

Sigarayı bırakmakla alakalı tüm bildiğim detayları paylaşacağım. Sigarayı bırakmanın bir çok yolu vardır. kimi nikotin ilaçları ile bırakır , kimi ise nikotin sakızı ile ve bunun gibi bir çok ürün çıkmıştır.

Sigarayı bırakmak için gerekenler

  1.  Sigarayı bırakmayı istemek
  2. Kararlılık
  3. İrade
  4. Sabır

Bu dört’ünden biri uygulanmazsa sigarayı bırakamazsınız. Öncelikle sigarayı bırakmayı istemeden sigarayı bırakamazsınız. Bu yüzden ilk adım istemektir.

Sigarayı bırakmaya başlarken birden bırakmayı denemeyin. Ben denedim başardım ama her insan aynı değildir. Günde bir paket içiyorsanız iki günde bir paket olarak devam edin . bir hafta boyunca iki günde bir paket içtikten sonra bu sayıyı 3 günde bir paket olarak yeniliyoruz ve bir hafta boyunca , bir paket sigarayı üç gün boyunca içiyoruz. Daha sonra bir paket sigarayı bir haftada içiyoruz.

Bunu okuduktan sonra ‘Bunları bizde biliyorduk ama bırakamıyoruz o kadar basit mi sandın?’ Diyenleri duyar gibiyim 🙂 Yukarıda sıraladığım dört maddeyi uygulayamıyorsanız zaten sigarayı bırakmayın . Size zor geliyor olabilir. Aslında sigarayı bırakmak çok kolaydır.

Sigara içmeyi azaltmayı başardığınız an, gerisi gelecektir.

Öncelikle ağzınızı oyalayacak, aklınıza sigara geldiği zaman size sigarayı unutturacak bir şey olması lazım . Benim tercihim leblebi olurdu. Çıtır ve ya kıtır leblebi sinirlerinize de iyi gelecek.

Sigarayı bırakmakla alakalı herhangi bir sorunuz olursa bu sayfanın altına yorum bırakabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here