Zayıflamak için mucize gibi çözüm

Suyun insanlar amacıyla ne kadar mühim bulunduğu herkesçe tanınan bir gerçektir. Zira insan vücudunun %70 i sudan oluşmaktadır. Bunu yanı sıra su, bedenimizde bir çok mühim fonksiyonu yerine getirmektedir. Misal vermek gerek görülürse beynimizin % 80 i sudur. Genellikle ufak çocuklarda derli toplu ve sıhhatli su kullanımı beyin gelişimi yönünden faydalıdır. Böbrek taşı oluşumu ve detaylı kanserlere yakalanma tehlikesini en aza indirgemede suyun büyük önemi vardır. Bunu yanısıra hücrelere gıda ve oksijen taşıma, beden sıcaklığını ayarlama cildi güzelleştirme, eklemleri güçlendirme, bedende birikmiş olan ve toksin diye adlandırdığımız zararlı maddelerin vücuttan atılmasında baş rol oynamaktadır.

DETOKS SUYU NEDİR?

Kış ayları süresince vücudumuz soğuk havaya karşı kendini koruma adına yağ depolamaya başlar. Bu süreçte metabolizmamız yavaşlar ve şuur altımız karbonhidrat seviyesi yüksek gıdaları tüketmemiz amacıyla resmen bizi zorlar. Yaz ayları yaklaştıkça bedenimizde biriken karbonhidrat depoları kafaya çıkılmaz kg sorunlarına dönüşür. Bu kilolardan kurtulmanın en esas yolu derli toplu egzersiz ve yağ yakımını destekleyici karışımlardır. Detoks suyu, beden amacıyla lüzumlu olmayan, hem de birikmesi durumunda sıhhat yönünden son derece zararlı toksinlerin ve çok kiloların bedenden atılmasına yardımcı olan destekleyici bir karışımdır. İnternete biraz göz gezdirdiğinizde detoks suyu amacıyla yüzlerce değişik tanıma ulaşabilirsiniz. Her biri değişik eksper doğrulusunda tavsiye edilen bu önerilerin maalesef eksik yönlerinin çok bulunduğu görülüyor.

Detoks suyu tariflerinde genelde dikkatler suya karıştırılan meyve kürleri üstüne odaklanmakta ama asıl mühim olan suyun yapısı ile ilgili hiç durulmamaktadır. Eğer suyun moleküler büyüklüğü vücudumuzdaki hücrelerin kullanabileceğinden daha büyükse maalesef o detoks suyunun size hiçbir yararı olmayacaktır. Eywallah kullanacağımız suyu, detoks amacıyla nasıl hazır duruma getirebiliriz? Esasında bunun çok kolay bir yolu var; Detox Filtre

DETOX FİLTRE NEDİR?

Detox filtresi içtiğiniz suyu, vücudunuzda detoks prosedürü yapması amacıyla düzenler. Detoks filtre içindeki 2 mikrometre büyüklüğe sahip hücreler, suyun moleküler yapısını küçültür. Su bu filtreden geçerken moleküler yapısını olabildiğince küçültür. Bu sayede bedeninizdeki hücrelerin su emilim seviyesi artar. Eskisinden daha çok su almaya başlayan hücrelerimiz toksinlerini atmaya başlar. Bu amaçla detoks suyu hazırlamanın en mühim şartı, bir detoks filtre kullanmaktır. Detox filtre su arıtma cihazlarında sarfedilen filtre gruplarından biridir. Su arıtma cihazları kullanım amacına göre çoğu değişik filtre çeşidi barındırır. Membran, sediment, karbon, alkali, mineral ve detox filtresi bunlardan birkaçıdır. Sadece detoks suyu hazırlarken değil, gerçekte büyük bir kentte yaşıyorsanız ve sıhhatli su tüketmek istiyorsanız mutlaka su arıtma cihazı kullanmanız gerekiyor. Detox filtre ya da su arıtma cihazı ile ilgili bilgi alabilmek istiyorsanız KDK su arıtma servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

NİÇİN SU ARITMA CİHAZI KULLANILMALIDIR?

Su sıhhat yönünden bu kadar mühim olmasına karşın maalesef son zaman su ile alakalı çoğu problem yaşıyoruz. Büyük şehirlerde şebeke sularının içersinde sağlıksız unsurların olması ve damacana sularındaki tehlikelerden kaynaklı son zaman su arıtma cihazlarına yoğun bir ilgi başlamıştır. Şebeke sularındaki en büyük tehlike klordur. Klor 19. yüzyıldan beri tamamiyle ekonomik olması nedeniyle kullanıla gelmiştir. Ancak bundan sonra bugünümüzde çoğu ülke, şebeke sularında klor kullanımından vazgeçmiştir. Şebeke sularında klorun yanısıra tortu, metal parçaları ve pas gibi sıhhat yönünden makul olmayan etmenler vardır. Bu amaçla şebeke sularının arıtılmadan direkt olarak içilmesi önemli sıhhat problemlerine niçin olabilir. Sağlıklı su tüketmek amacıyla şebeke sularına seçenek olarak fikir edinilen damacana suları da önemli tehlikeler taşıyor. Sağlıklı olmayan koşullarda doldurulması ve makul olmayan depolama şartlarında saklanması, damacana sularının risklerinden birkaçıdır. Hem de atıl plastik maddelerden imal edilen saklama kapları da damacana su kullanmama nedenlerimizden biridir.  Günümüzde çok sarfedilen ve teknolojik yönden en ilerlemiş su arıtma cihazları, reverse osmosis sistemlerine sahiptir. Ters ozmos ismiyle de anılan bu sistem seneler evvel NASA doğrulusunda geliştirilmiştir. Bu düzenin ana adımı olan Membran filtre çok ufak zarlara sahiptir ve şebeke sularının içerindeki sağlıksız bütün öğeleri ortadan kaldırır. Bu amaçla su arıtma cihazları, evinizde ya da iş yerinizde kendi içme suyunuzu yapmanız yönünden olabildiğince kolay araçlardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here