Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 4 terörist, AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’a suikast hazırlığında bulundu. Saldırıda kullanılacak çok sayıda silah ve patlayıcı madde ile birlikte yakalandı.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan ortak çalışmada, AK Partili vekil ve yöneticilere suikast hazırlığında olan 4 PKKlı terörist yakalandı.

SUİKAST HAZIRLIĞI AK PARTİLİ VEKİLEYDİ

Suikast düzenlenecek olan AK Parti’li yöneticiler arasında Şanlıurfa Milletvekili ve MKYK Üyesi olan İbrahim Halil Yıldız’ın da olduğu öğrenildi. Bayram sabahı Suruç’a giden Yıldız’ın suikasta uğramaktan polis ve jandarmanın ortak çalışması sonucu son anda kurtarıldığı belirtildi.

SİLAH VE PATLAYICI ELE GEÇİRİLDİ

Teröristlerin barındığı evde yapılan aramalarda, bir tane tabanca, bir tane susturucu, bir tane AK47 (kaleşnikof), 420 gram plastik patlayıcı, bir tane pompalı tüfek, silahlara ait şarjör ve mermiler, 2 adet roket başlığı, 2 telsiz, 12 metre kablo, 24 adet elektrikliye çevrilmiş kapsül, bir tane avometre, suikast hazırlığında kullanılacak 8 tane pil, elektrik ve şeffaf bantlar, kullanma kılavuzu ele geçirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here