Eşinize ya da sevgilinize karşı güveniniz mi sarsıldı? Sizi aldattığını mı düşünüyorsunuz? Partnerinizin size yalanlar söylediğini mi düşünüyorsunuz? İyice paranoyak mı oldunuz?

Öncelikle bu soruların en az birine bile “Evet” yanıtını veriyorsanız bu yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

1- Otomatiğe Bağlanmış Gibi Yalan Söylemesi

Kişinin yalan söylemesi, çok hayati durumlarda veya şaka maksadıyla söylendiği zamanlarda mazur görülebilecek bir davranış kusuru olabilir. Ancak eşiniz veya sevgiliniz bunu sürekli bir şekilde otomatiğe bağlamış gibi bir yalan dünyasına sizi mahkum etmeye çalışıyorsa, bir şeyler karıştırma ihtimali yükselmiş demektir. Ona göre davranıp sebebini öğrenin ve gerçekten aldatıyorsa basın tekmeyi!

2- Eskisinden Çok Daha Bakımlı Olması

Eskiden çok özensiz ve bakımsız olan, haftada 1 kez yıkanan, aynada kendine bile zor bakan o insan gitti, yerine sahneye hazırlanan sanatçılar misali aynada her zerresine ayrı bakım yapan, ayrı pudralayan biri geldi. Her sabah kokular sürülüyor, ütünün baş harfini bilmezken şimdi gömlekler ve pantolonlar jilet gibi oluyor. Garipliği siz de farkettiniz değil mi? Bu hazırlık size değilse kime?

3- Cep Telefonunu Saklamaya Başlaması

Hatırlamaya çalışın, cep telefonu bir süre önce sehpa üzerinde rahatça uyumanızı bekliyordu, gelen aramalar için “Hayatım telefonuma bakar mısın?” diyordu. Ama o cep telefonunu şimdi göremez oldunuz. Bu cep telefonu yurt dışına mı çıktı, neden gözükmüyor artık?

4- Eve Geç Gelmelerin Artması

İşten eve gelmenin belli bir saati olur. Hadi ayda bir geç gelmek normal diyelim de her hafta en az 2 gün ne yapıyor olabilir ki? Ofisten bir türlü eve gelemiyor. Hayret değil mi? Geldiğinde de sanki 2 saat spor yapmış gibi yorgunluk akıyor gül cemalinden. Yüzünüze bile bakmıyor hatta. Şüphelenmekte haksız mısınız? Bence değilsiniz.

5- Yeni Arkadaşların Ortaya Çıkması

Çiftler birbirlerinin arkadaşlarını bilirler. Bu kadar basit. Hatta bu bilme hakkı çok eski bir kuraldır. Yeni biriyle tanışınca yapılacak ilk şey götürüp sevgiliyle de tanıştırmaktır. Evet, abarttık belki ama her gün başka biriyle ilgili bir sürü hikayeyi biz anlatmıyoruz.

6- Sürekli Sizi Suçlaması

Davranışlarında bin türlü bozukluk olan o, ama bütün suç hep sizde. Zeytinyağı misali. Bu sürekli öne çıkma çabalarından da anlayabileceğiniz üzere sevgiliniz başka işlerin peşinde. Yapılabilecek en eski ve basit yanlışa düşüyor, suçluluk hissiyatını size yansıtıyor. Bundan sonra yapacağınız tek şey size yaptığı yanlıştan emin olup bavulunu kapının önüne koymak. Gerisini ona bırakın, o gideceği yeri çoktan bulmuş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here