Sigarayı nasıl bırakırım diyorsan oku

Sigara içiyorsanız, sağlıklı yaşamak istiyorsanız, Sosyal alanlarda insanların sizden uzaklaşmasını istemiyorsanız ve sigaraya verdiğiniz paraya acıyorsanız yapacağınız tek şey sigarayı bırakmaktır. Sigarayı bırakmak, sanıldığı kadar çok zor bir şey değildir. Burada yazılanları okuduğunuzda ne kadar kolay olduğunu deneyip göreceksiniz.

İlk olarak yapmanız gerekenler:

Sigarayı bırakmak 1.madde

Öncelik olarak sigara bırakma merkezlerinden yardım alınması gerekmektedir. Daha sonra yapılması gereken sigarayı yavaş yavaş bırakmaktır. Örnek olarak günde bir paket sigara içen biriyseniz, iki günde bir paket içmek için gayret gösterin. Bunu başardığınızı düşünerek 2. maddeye geçiyoruz.

Sigarayı bırakmak 2.madde

İlk maddeyi başarıyla tamamladıktan sonra, haftada bir paket sigara içmeye çalışacağız. Bunu başarabilmek çok kolay olmayacak. O yüzden aklınıza sigara geldikçe sizi oyalayacak yiyecekler bulundurun yanınızda. Örneğin: çıtır leblebi ve kıtır leblebi.

Bol bol su içmeyi ihmal etmeyin.

Sigarayı bırakmak 3.madde

Bu evrede artık sigara paketine elimizi dahi sürmeyeceğiz. Aklımıza sigara geldikçe leblebi yiyerek, su içerek, çay içerek vs.. sigarayı bırakacağız.

Başarıya ulaşmak için yapılması gerekenler:

1- Sizi oyalayacak bir şeyler tüketin. Örneğin çıtır leblebi veya kıtır leblebi

2- Sigara içen birinin yanında fazla zaman geçirmeyin Yeniden başlamanıza sebep olur.

3- Her zaman yanınızda sizi oyalayacak bir şeyler olmalı

UYARI : Sigarayı bırakmak için elektronik sigaraya başlamanızı tavsiye etmem. Sigarayı bırakamayan elektronik sigara ile de bırakamaz.

Bu yöntemle sigarayı bırakamıyorsanız sigarayı henüz beyinde bitirememiş olabilirsiniz. Kesin karar verdiğiniz anda bu yöntem işe yarayacaktır.

5 YORUMLAR

    • Sigarayı bırakmak için güçlü iradeye sahip olmanız gerekir. İradeniz güçlüyse yıllık izninizi sigaradan uzak bir yerde geçirin ve bir daha ağzınıza sürmeyin

  1. Sigarayı nasıl bırakırım diyorsan oku . uzun zamandır sigarayı bırakmayı deniyorum ama bir türlü şu sigarayı bırakamadım. Ağuzumı bir şeylerle oyalayıp sigarayı aklımdan çıkarmam lazım. Sigarayı nasıl bırakırım diye soruyorum yıllardır kendime inşallah birgün bende sigarayı bırakırım. Sigatayı bırakmanın yöntemi ve Sigarayı bırakmanın formulü nü bulmak ve uygulamak çok faydalı olacaktır.

  2. Sigarayı nasıl bırakırım diyorsan oku , sigarayı bırakmayı bir çok kez denedim. Fakat istediğim sonuca ulaşamadım. Burada yazan her şeyi dikkate alarak ilaçsız digarayı bırakmayı deneyeceğim. İşe yarayacağını umuyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here