Yüzdeki Tüyler İçin Maske Tarifleri

Yüz bölgesindeki tüyleri ağda yerine, sürekli kullanacağınız yüzdeki tüyler için  maske tarifleri ile azaltabilirsiniz. Ya da vereceğimiz maske tariflerini, ağda yaptırdıktan sonra kullanarak tüylerin daha yavaş çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Yüzdeki tüyler için maske tarifleri, haftada en fazla bir defa kullanılması gereken tariflerdir. Tariflerin haftada birkaç defa kullanılması, özellikle hassas ciltleri tahriş edebileceğinden önerilmemektedir.

 

Yüzdeki Tüyler için Maske Tarifleri

Zeytinyağlı tüy maskesi
Malzemeler: 10 gram vazelin, 30 gram lanolin, 25 gram kırlangıç otu, 15 gram nişasta ve 3 tatlı kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve uygulanışı: Zeytinyağı ve nişasta dışında kalan tüm malzemelerimizi, ateşe dayanıklı bir kabın içerisine alarak, ateşte eritin. Eriyen karışımın içerisine, zeytinyağı ve nişasta ekleyerek yeniden karıştırın. Karışım tamamen soğuduktan sonra, yüzünüze sürerek yarım saat bekletin. Maske yüzünüzde yarım saat kaldıktan sonra, yüzünüzü temizleyin. Zeytinyağlı tüy maskesi, yüzdeki tüyler için maske tarifleri arasında etkili tariflerden birisidir.

 

Yüzdeki Tüyler için Şeker Maskesi

Yüzdeki tüyler için maske tarifleri arasında yer alan şeker maskesi, tüylerin zayıflayarak yeniden çıkmasını engelleyen tariflerden birisidir.

Malzemeler: 1 tane yumurta akı, 1 tatlı kaşığı mısır unu, 1 tatlı kaşığı şeker

Hazırlanışı ve uygulanışı: Tüm malzemeleri, uygun bir kabın içerisine alarak iyice karıştırın. Elde edilen karışımı, yüzünüzde istenmeyen tüylerin olduğu bölgelere masaj yapar şekilde sürerek, yarım saat bekletin. Yarım saat sonra, yüzünüzü ılık su ve sabun ile temizleyin.

 

Yüzdeki Tüyler İçin Doğal Çözüm Maskesi

Malzemeler: 2 yemek kaşığı leblebi tozu, 1 yemek kaşığı süt kreması, 2 çay kaşığı süt ve 1 çay kaşığı zerdeçal

Hazırlanışı ve uygulanışı: Tüm malzemeler, uygun bir kaba alarak karıştırılır. Elde edilen karışım masaj yapar şekilde yüze sürülerek, 20 dakika bekletilir ve süre sonunda yüz temizlenir. Bu doğal maske ayda 3 defa uygulandığında, yüzünüzdeki tüylerde azalma olduğunu hissedeceksiniz.

Verdiğimiz yüzdeki tüyler için maske tarifleri, tüylerden kurtulmanız için kesin ve kalıcı çözümler sunmamaktadır. Zaten şuanda evde uygulayabileceğiniz ve kesin sonuç alabileceğiniz bir yöntem, maalesef bulunmamaktadır. Ancak bu maskeler, yüzdeki istenmeyen tüylerin hafiflemesinde ve ağda gibi uygulamalar sonrasında daha geç çıkmasını sağlamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here