İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlişkilerin en temel noktasını oluşturan ilk buluşmalar, ilişkinin ilk adımı olacağı için, ilişkinin devamı içinde önemi bir faktördür. Bu nedenle ilk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler önemsenmeli, mümkün olduğunca hata yapmaktan kaçınılmalıdır.

Burada bahsedeceğimiz dikkat etmeniz gereken hususlar asla yapmacık olmak şeklinde algılanmamalı, sadece istemeyerek de olsa yapılacak hatalardan kaçınmak için alınacak önlemler olarak düşünülmelidir.

İşte İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz teması: Heyecana kapılarak kuracağınız göz temasları, karşınızdakine güvensizlik hissi verebilir. Bu nedenle göz temasları, yerinde ve dikkatli bir şekilde gerçekleşmelidir.

Heyecanı yenin: Durum her ne olursa olsun, mutlaka heyecanınızı yenmenizi bilin. Heyecanlı olmanız, daha fazla hata yapmanızın önünü açacaktır.

Burun ve kulakla oynamak: Kulak ya da burnunuzla oynamayın. Bu durum her iki cins içinde, tiksinti duyulacak bir durumdur. Bu nedenle böyle bir mecburiyet doğduğunda, lavaboya giderek bu sıkıntıdan kurtulmanız, yapacağınız en mantıklı iş olacaktır.

Giyim uyumu: Giyeceğiniz kıyafetlerin, birbiri ile olan uyumuna dikkat edin. Aynı zamanda aksesuarlarınızın da kıyafetlerinize uygun olması, son derece önemlidir. Çok abartılı kıyafetler, özellikle ilk buluşma için mutlaka kaçınmanız gerekenler arasında yer almaktadır.

Kahkaha atmayın: Aradaki samimiyet ne kadar artmış olursa olsun, kahkaha atmaktan sakının. İlk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler arasında, kahkaha atmaktan kaçınmak önemli bir faktördür.

Mesafeli olun: Samimiyet dereceniz ne kadar artarsa artsın, karşınızdaki insanı tam olarak tanımıyorsunuz. Bu nedenle samimi tavırlar sergilemek, ilk buluşmada yapmamanız gerekenler arasındadır.

Gereksiz sorular sormayın: Onu tanımak için bir takım sorular sormak, elbette ki normal bir davranış biçimidir. Ancak daha ilk buluşmanız için gereksiz sorular sormak, ilişkinizin başlamadan bitmesine veya büyük bir yara almasına neden olabilir. Bu yüzden, gereksiz sorular sormaktan kaçının.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here